Dowiedz się, jakie zabawki wybrać dla rocznego dziecka, by rozwijać jego umiejętności!

Pierwsze 12 miesięcy życia dziecka minęło w oka mgnieniu i już zastanawiasz się, jak będziecie świętować osiemnastkę, skoro czas tak szybko mija. Twój maluch wstępuje w wiek nieustannego ruchu, poznaje świat zmysłów, stopniowo doświadcza nowych doznań i wrażeń. Na te chwile, kiedy rozwój dziecka naprawdę postępuje z dnia na dzień, warto dostarczyć szkrabom zajęć, które rozwiną ich umiejętności poznawcze i będą stymulować do kreatywnego odkrywania świata. Kiedy stoisz przed pytaniem - na jakie zabawki się zdecydować dla rocznego dziecka – zapoznaj się z ofertą dostępną na rynku i przeanalizuj, jaka rzecz będzie dla malucha atrakcyjna.

Problemy z decyzją - jakie zabawki będą odpowiednie dla rocznego dziecka

Podczas kiedy rynek zabawkowy wręcz zasypuje nas niezliczoną ilością efektownych przedmiotów dla dzieci, naczelną zasadą, którą powinniśmy się kierować jest zachowanie złotego środka. Musimy zrobić wstępną selekcję rzeczy, pomiędzy tymi które definitywnie odrzucamy, a tymi, które wzbudzają nasze zaufanie i zainteresowanie.Część zabawek dla dzieci, które skończyły rok, proponowanych przez producentów, może okazać się nietrafiona i nieadekwatna do wieku.

A Ty, na jakie zabawki się zdecydujesz dla rocznego dziecka?

Niektóre plastikowe zabawki zyskujące miano „edukacyjnych”, nie pełnią żadnej funkcji poza przyciąganiem wzroku, gdyż są kolorowe, to wszystko. Pamiętajmy, że zbyt duża ilość zabawek, w tym takich, które „krzyczą” kolorami, dodatkami i efektami specjalnymi, może skutkować brakiem skupienia maluchów.

Odpowiedź na pytanie, jakie zabawki będą odpowiednie dla rocznego dziecka, wydaje się być prosta. Kwestia, by nie tylko zadowolić szkraba na pierwsze 10 minut, ale i zadbać o rozwój jego umiejętności. Warto wybierać zabawki sensoryczne, które wspomagają postępy poznawcze i wszelkie zabawki kreatywne o nieskomplikowanej budowie. Czasem warto docenić tradycyjne drewniane klocki, które przecież uczą dzieci precyzji i logicznego myślenia. Sprawdzą się także wszelkie pchacze, które uczą panowania nad motoryką ciała i są znakomitym pretekstem do ćwiczeń.

Co jeszcze może zainteresować Twoje dziecko?

Zadbaj o zdolności koordynacyjne dziecka i podaruj mu zestaw części do nakładania, które można włożyć jeden na drugi. Pociąg z klockami, kreatywne układanki na haczyki, drewniana tęcza. Maluchy uwielbiają nakładać różne przedmioty na siebie, obracać nimi, uczą się w ten sposób kształtów, rozmiarów i form oraz kolorów. Z niektórych elementów można robić wieże czy nawet tworzyć nieskomplikowane konstrukcje, będzie to idealna zabawka dla rocznego dziecka!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl