Dlaczego warto wybierać zabawki z drewna? 4 najważniejsze powody

Dzieciństwo to czas szczególny. Dziecko poznaje świat, uczy się dosłownie wszystkiego krok po kroku. Okres ten w życiu małego człowieka buduje podwaliny na przyszłość. Rozwija się mózg i cała motoryka. Kształtują się postawy moralne i społeczne, które wpływają na późniejsze schematy zachowania w różnych sytuacjach. W sposób wręcz niesamowity doskonali się umiejętność kreatywnego myślenia oraz wyobraźnia.

czytaj całość »
Pojazdy, układanki i nie tylko: co dać na prezent dla 6 latka?

Urodziny, Dzień Dziecka, Boże Narodzenie – te i wiele innych okazji można celebrować na wiele różnych sposobów! Te sytuacje tworzą jednak wiele pytań, na przykład: co na prezent dla 6 latka? Chłopcy w takim wieku to już zdecydowanie nie maluchy, ale powoli aspirujące do zerówki i szkoły poważni przyszli mężczyźni, aktywni i ciekawi świata! Uśmiech na twarzy z pewnością wywołają prezenty – my proponujemy kilka doskonałych inspiracji!

czytaj całość »
W co się bawić z dziećmi w domu? 4 zajmujące propozycje!

Większość rodzin obecnie przechodzi wyjątkowy czas: izolacja, praca zdalna, kwarantanna mogą sprawić, że trzeba będzie poruszyć głębsze pokłady kreatywności. Maluchy potrzebują interesujących i jednocześnie rozwijających zajęć. Podpowiadamy, w co bawić się z dziećmi w wieku przedszkolnym, żeby wszyscy byli zadowoleni!

czytaj całość »
Niesamowita lewa półkula mózgu – ćwiczenia, które ją pobudzają!

Harmonijny rozwój dziecka i procesy uczenia się zależą między innymi od zabaw i ćwiczeń, które poprawiają i usprawniają pracę mózgu. Lewa półkula mózgu jest odpowiedzialna za myślenie analityczne i logiczne, a także mowę, tworzenie języka i jego odbiór. Z tego względu warto pobudzać ten obszar mózgu już u małych dzieci. Jak to zrobić? Podpowiadamy kilka inspiracji poniżej!

czytaj całość »
Poznaj pomysły na prezent dla trzylatka, które zajmą go na długi czas!

Większość rodziców wie, że dzieci w zastraszającym tempie rosną i rosną też ich potrzeby–często do ich zaabsorbowania nie wystarczy już pierwsza z brzegu zabawka, którą bawiły się do tej pory. Ma to swoje uzasadnienie, gdyż trzyletnie dziecko będą interesowały już zgoła inne rzeczy niż malucha który dopiero skończył roczek. Jaki prezent sprawić trzylatkowi, żeby był trafioną, bezpieczną i zajmującązabawką?

czytaj całość »
Dowiedz się, jakie zabawki wybrać dla rocznego dziecka, by rozwijać jego umiejętności!

Pierwsze 12 miesięcy życia dziecka minęło w oka mgnieniu i już zastanawiasz się, jak będziecie świętować osiemnastkę, skoro czas tak szybko mija. Twój maluch wstępuje w wiek nieustannego ruchu, poznaje świat zmysłów, stopniowo doświadcza nowych doznań i wrażeń. Na te chwile, kiedy rozwój dziecka naprawdę postępuje z dnia na dzień, warto dostarczyć szkrabom zajęć, które rozwiną ich umiejętności poznawcze i będą stymulować do kreatywnego odkrywania świata. Kiedy stoisz przed pytaniem - na jakie zabawki się zdecydować dla rocznego dziecka – zapoznaj się z ofertą dostępną na rynku i przeanalizuj, jaka rzecz będzie dla malucha atrakcyjna.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl