SMART GAMES - Kamelot

Dostępność: brak towaru
Cena: 110,00 zł 110.00
ilość szt.

Opis

Gra planszowa Kamelot Jr z serii Smart Games zawiera w zestawie 9 drewnianych, kolorowych elementów zamku, księżniczkę, rycerza oraz książeczkę z zadaniami i ich rozwiązaniami.

Proponowany wiek graczy: od lat 4 do... 99. W instrukcji podano, że gra przeznaczona jest dla jednej osoby. Możliwa jest jednak kreatywna modyfikacja gry. Można grać w parze, można dodatkowo wyznaczyć "osobę" sprawdzająco-podpowiadającą. Jej zadaniem jest wówczas dawanie wskazówek graczowi, a nie gotowego rozwiązania.

Grać może każdy. Trzeba tylko dobrać odpowiednie zadania, w razie potrzeby dostosować polecenia i za pomocą odpowiednich instrukcji wskazywać osobie grającej dojście do prawidłowego rozwiązania.

Początkowe ćwiczenia wydają się proste do wykonania. Wraz ze zwiększającą się liczbą numeru zadania rośnie stopniowo trudność jego wykonania. Gra zawiera zestaw 48 zagadek logicznych o czterech poziomach trudności. Wprowadzono także zadania, w których możliwa jest większa liczba rozwiązań. Trzeba tylko "pokombinować", pomyśleć... I poprzez zabawę świetnie rozwijać myślenie logiczne, nieschematyczne, wyobraźnię przestrzenną i koncentrację uwagi.

Opis gry :

Kamelot Jr Rycerz i królewna zostali umieszczeni w osobnych wieżach. Trzeba zbudować most, drogę, żeby ich połączyć, czyli postawić figurki obok siebie. Rycerz powinien dojść do królewny (lub królewna do rycerza) drogą prostą albo po schodach. Połączenie za pomocą klocków musi być ciągłe – na linii zbudowanej drogi nie mogą znajdować się puste przestrzenie, "dziury". W przypadku, gdy gra jedna osoba, wykonuje samodzielnie wszystkie czynności. Gdy gra dwójka graczy – wymienione poniżej polecenia od 1 do 6 mogą oni wykonywać naprzemiennie lub wspólnie. Podczas budowania drogi (pkt. 6) mogą stawiać klocki na zmianę lub wspólnie podejmować decyzje i wzajemnie się wspierać.

Jak grać?

  • Uśmiechnij się i wyciągnij wszystkie klocki z pudełka.
  • Wybierz z książeczki numer zadania.
  • Przyjrzyj się dokładnie ustawieniu klocków na ilustracji.
  • Ułóż klocki zgodnie z ustawieniem na obrazku,
  • dobierz elementy wskazane do zbudowania drogi lub mostu.
  • Zacznij budować drogę lub most poszukując prawidłowego rozwiązania.

Powodzenia!

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl