Poznaj pomysły na prezent dla trzylatka, które zajmą go na długi czas!

Większość rodziców wie, że dzieci w zastraszającym tempie rosną i rosną też ich potrzeby–często do ich zaabsorbowania nie wystarczy już pierwsza z brzegu zabawka, którą bawiły się do tej pory. Ma to swoje uzasadnienie, gdyż trzyletnie dziecko będą interesowały już zgoła inne rzeczy niż malucha który dopiero skończył roczek. Jaki prezent sprawić trzylatkowi, żeby był trafioną, bezpieczną i zajmującązabawką?

Prezent dla trzylatka – bułka z masłem czy wyzwanie?

Na tym etapie dzieci przestają być humorzastymi, przeżywającymi bunt istotkami, a stają się bardziej otwartymi na nowe znajomości i atrakcyjne przedmioty pociechami. Trzyletnie dziecko najlepiej czuje się zazwyczaj wtedy, gdy może spożytkować duże porcje energii na zabawę. Potrzebne będą wtedy zabawki, które pozwolą mu na beztroskie gonitwy z rówieśnikami, tańce, skoki czy po prostu… wygłupianie się! Do wyboru pozostaje szereg atrakcyjnych zabawek, zapełniających półki sklepowe. Jednak co w przypadku gdy mamy do czynienia z dziećmi nieco wycofanymi, indywidualistami, którzy wolą w spokoju bawić się samodzielnie i wtedy czują się najlepiej? Wtedy zakup prezentu dla trzylatka zaczyna przypominać prawdziwe wyzwanie!

Jaki wybrać prezent dla trzyletniego dziecka, by sprawić mu prawdziwą radość?

Każde dziecko, niezależnie od tego czy jest typem bawiącym się zespołowo czy w pojedynkę, przepada za modelowaniem z ciasta! A jeżeli to będzie masa plastyczna, a najlepiej popularna ciastolina, z której można układać przeróżne formy i kształty, radość szkraba będzie ogromna! Dzieci rozwiną umiejętności plastyczne i manualne dzięki pracy małymi dłońmi kształtując swoje zdolności artystyczne. Nawet największy rozrabiaka prędzej czy później narysuje swój pierwszy pojazd – świetnym pomysłem na prezent dla trzyletniego dziecka okaże się więc duży zestaw do rysowania! Na rynku dostępnych jest wiele uatrakcyjniających dodatków typu stempelki z tuszem do odbijania wzorów. Furorę zrobi też magnetyczna tablica!

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Czy warto wybierać prezent dla trzylatka sugerując się płcią malucha? Niekoniecznie! Warto kupować zabawki uniwersalne, które posłużą zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Przykładem mogą być zestawy klocków – chłopiec wybuduje garaż dla samochodów, a dziewczynka domek dla lalek.

Pamiętaj, by przy zakupie prezentu dla trzylatka kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem – zabawki muszą mieć specjalne certyfikaty CE, które zapewniają o odpowiedniej jakości przedmiotów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl