W co się bawić z dziećmi w domu? 4 zajmujące propozycje!

Większość rodzin obecnie przechodzi wyjątkowy czas: izolacja, praca zdalna, kwarantanna mogą sprawić, że trzeba będzie poruszyć głębsze pokłady kreatywności. Maluchy potrzebują interesujących i jednocześnie rozwijających zajęć. Podpowiadamy, w co bawić się z dziećmi w wieku przedszkolnym, żeby wszyscy byli zadowoleni!

Tor gimnastyczny

Przeróbcie pokój na miejsce zachęcające do aktywności! Można wykorzystać do tego celu kilka bardzo prostych elementów: poduszki, papierową taśmę klejącą, na przykład taśmę remontową, ale i apaszki, woreczki gimnastyczne z ziarnem oraz gotowe zabawki, na przykład zestaw do gry w rzucanie obręczami do celu. Za pomocą taśmy wyznaczcie trasę toru, tworząc strzałki i miejsca w których trzeba skoczyć, wspiąć się, zrobić fikołka, złapać palcami stóp apaszki, przejść kilka kroków na palcach bądź na piętach itp. Ten sposób na to, w co bawić się z dziećmi jest doskonały, bo można stworzyć miejsce do wesołych ćwiczeń także wtedy, kiedy rodzice są zajęci.

 

Układanki i puzzle

Składanie, dopasowywanie, tworzenie obrazków – to jest coś, w co warto bawić się z dziećmi! Puzzle rozwijają kreatywność, spostrzegawczość, ćwiczą koncentrację i motorykę małą. Obecnie dostępnych jest wiele zajmujących układanek, które są dostosowane do umiejętności dzieci w różnym wieku i mają piękną grafiki. Wspólne dopasowywanie elementów to świetny sposób na spędzenia wspólnego czasu.

Domowe przedstawienie

Odgrywanie ról, teatrzyk nie tylko daje ogromne pole do popisu dla kreatywności, ale i możliwość nauki uczuć, empatii. Jeśli więc szukacie inspiracji na to w co bawić się z dziećmi, i każdego dnia potrzebujecie innych pomysłów, teatrzyk to świetny punkt wyjścia! Można odgrywać role wspólnie, całą rodziną, wtedy widownię mogą tworzyć maskotki, albo rodzice niech będą reżyserami i najważniejszymi gośćmi. Do takich aktywności mogą przydać się pomoce i akcesoria, na przykład teatrzyk cieni w formie telewizora.

 

 

Zabawa w sklep

To, co robią dorośli, zawsze interesuje maluchy, dlatego gdy nie można wyjść do sklepu można go urządzić w swoim domu! Towarami mogą być dowolne przedmioty: zabawki, akcesoria lub książeczki, za przyda się lada, na której można umieścić zabawkową kasę i wagę. Dajmy dziecku pole do popisu, i pomóżmy ćwiczyć uprzejmą obsługę oraz liczenie cen oraz przyjmowanie płatności. Świetna zabawa gwarantowana!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl