PicnMix Gra Edukacyjna Nasz Dom

Dostępność: brak towaru
Cena: 38,00 zł 38.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

Opis

PicnMix Gra Edukacyjna Nasz Dom


Twoje dziecko zaczyna aktywnie odkrywać świat od momentu swego urodzenia, dociekliwy wiercipięta dąży do odkrywania wszystkiego, co się dzieje wokół niego, a Ty jesteś bardzo ważnym uczestnikiem tego porywającego procesu. Jednym z głównych sposobów poznania dla dziecka są gry.

Gra sprawia, że nauka staje się łatwa, porywająca i bardziej skuteczna – dzięki łatwo przyswajalnym nowym umiejętnościom oraz wiedzy przekazywanej przez rodzica, maluch wykonuje zadania, podyktowane przez grę. Gra pozwala nie tylko nabyć nowe umiejętności, ale i lepiej rozwinąć wrodzone zdolności dziecka. Reguły gry pozwalają delikatnie regulować zachowanie dzieci i budować ich interkcje między sobą i rodzicami. Finałem gry jest rozwiązanie postawionego zadania, które pozwala dzieciom odczuć uczucie moralnej satysfakcji i sukcesu.

Rodzice powinni pamiętać, że proces gry, bez względu na to, jak bardzo jest ciekawy, nie powinien przekraczać 10-15 minut, by aktywności dziecka nie spadła, a jego zainteresowanie zabawką nie osłabło.

Poznajemy elementy wyposażenia domu
Gra edukacyjna „Mój dom” pomoże Twojemu dziecku stworzyć jasną wizję o przeznaczeniu oraz praktycznym wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku, a także ich miejsca w domu. Dziecko nauczy się rozróżniać zabawki i elektryczne artykuły gospodarstwa domowego. Gra sprzyja wzbogaceniu słownictwa, rozszerza wyobrażenie o otaczającej przestrzeni, jak również rozwija zdolności gromadzenia i analizy informacji. Seria „Smart stickers” TM Pic&Mix stymuluje rozwój myślenia, wyobraźni, uwagi, koordynacji i umiejętności motoryczne.

Zestaw zawiera:
- 6 scenariuszy gry
- 4 kolorowych obrazków
- 26 elementów wyposażenia domu
- instrukcję i opis gry

Krótki opis gry i zasad.

Gra “Mój dom” składa się z pięciu zestawów kart: „w kuchni”, „w sypialni”, „w łazience”, „na podwórku”, a także z zestawu „zabawki - urządzenia elektryczne”. Elementy przyczepiamy do plansz za pomocą rzepów.

Gra składa się z 2 etapów
W pierwszym etapie dziecko na podstawie kartek-wzorców wypełnia brakującymi elementami pola do gry reprezentujące obrazy wyposażenia domowego. Na każde pole do gry trzeba przymocować przedmioty zgodnie z kartką-wzorcem. Ten etap gry można przeprowadzać w 3 wersjach, stopniowo komplikując zadania.
Na drugim etapie dziecko przymocowuje do karteczek „urządzenia elektryczne” i „zabawki” odpowiednie przedmioty.

Wytyczne
• Gra powinna odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej (nadaje się zarówno do zajęć edukacyjnych w przedszkolu przeprowadzanych przez wychowawców, jak i do zabawy w domu pod opieką rodziców). W grze może brać udział kilka dzieci jednocześnie.
• W początkowym etapie gry zaleca się aby zademonstrować dziecku, jak trzeba odnajdować poszczególne elementy obrazu i dołączać ich do planszy, równocześnie zaleca się razem z nim nazywać te przedmioty i wyjaśniać ich przeznaczenie. Po tym, jak pierwsza plansza będzie wypełniona, dziecko musi samodzielnie wypełnić pozostałe plansze w tej samej kolejności.
!!! Opowiadając dziecku o urządzeniach elektrycznych nie zapomnij wyjaśnić, że prąd jest niewidoczny, dlatego szczególnie niebezpieczny. Prąd elektryczny jest jak rojowisko małych wściekłych pszczół, które latają w przewodach elektrycznych i zmuszają urządzenia działać. Zobaczyć ich nie można, nawet nie warto próbować.
• Podczas gry, chwal dziecko za prawidłowo udzielone odpowiedzi.
• Długość gry zależy od zainteresowania i wytrwałości graczy.

Wymiary opakowania:
- długość 23,5 cm
- szerokość 16 cm
- wysokość 5 cm

Pic'n Mix to firma oferująca szereg gier edukacyjnych dla dzieci. Główną cechą produktów jest staranne wykonanie oraz dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Gry są kolorowe, pobudzają wyobraźnię dziecka, stymulują rozwój myślenia a także uczą skupienia i uwagi.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl